درمان زود انزالی و مواد تاخیری طبیعی

یکی از مسائلی که امروزه بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند موضوع زود انزالی می باشد. راهکارهای مختلفی برای این مسئله وجود دارد که شاید بهترین و مطمئن ترین روش آن استفاده از انواع مواد تاخیری طبیعی برای درمان زود انزالی باشد. در این مقاله از بلاگ عطاری آنلاین عطارمارت سعی کرده ایم مهم ترین انواع این مواد تاخیری طبیعی را به شما معرفی نماییم. در این موضوع از بیانات اساتید بزرگ طب سنتی همچون دکتر خیراندیش و آیت الله تبریزیان و آیت الله ضیایی نیز بهره برده ایم.

تاخیری طبیعی چیست؟

مواد تاخیری طبیعی در واقع برخی از موادی است که اصالتا ریشه طبیعی و گیاهی داشته و برای بدن انسان عوارضی را به همراه ندارد. این تاخیری های طبیعی ممکن است دارای اثر موقت و برخی دارای اثر دائمی باشند. در ادامه به تمامی موادی که دارای اثر تاخیری در انسان هستند را معرفی خواهیم کرد.

مواد تاخیری طبیعی از دیدگاه آیت ا… ضیایی:

برای درمان زود انزالی شوهران 15 مطلب و داروی تاخیری طبیعی وجود دارد که در واقع مواد تاخیری طبیعی هستند.

1- صبح ها و عصرها یک لیوان آب جزل یا اینکه 2 الی 3 عدد هویج زرد (زردک) خورده شود.

2- در اول و آخر غذا مخلوط پودر آویشن شیرازی با پودر نمک سنگ به نسبت مساوی یک الی دو گرم قبل و بعد از غذا خورده شود.

3- در 24 ساعت یک مشت نخود پخته خام و کشمش با هم خورده شود. اگر فرد دچار قندخون، چربی خون یا فشارخون می باشد روزی دو بار با آب کرفس خام آلت خود را ماساژ دهد.

4- اگر هنگام جماع نوک آلت را با ترکیب روغن کنجد و دارچین طبیعی ماساژ دهید باعث تقویت قوای جنسی و ایجاد تاخیری می شود.

5- بوییدن گل سنجد و زدن عطر گل سنجد باعث تقویت قوای باه در زن و مرد می شود.

6- شب ها یک قاشق مرباخوری سیاه دانه با عسل خورده شود و به مقدار نصف قاشق چای خوری پودر خلنجان را در دهان گذاشته تا با آب دهان فرو رود.

7- حلیم گندم گوشت در صبح ناشتا خورده شود.

8- مسواک زدن با پودر سعد کوفی

9- قرص گیاهی جنتیانا هم درمان ناتوانی جنسی و هم درمان خستگی جنسی مناسب می باشد و یکی از مواد تاخیری طبیعی مناسب برای آقایان به شمار می رود.

10- خوردن مغز خام تخمه آفتاب گردان روزی یک مشت و خوردن روغن گیاهی طبیعی آفتاب گردان یک قاشق غذاخوری در روز برای تقویت قوای جنسی مفید است اما منع مصرف دارد برای نوجوانان و جوانان دختر و پسر مجرد.

11- هر 8 ساعت یک قاشق چای خوری روغن نارگیل تازه خورده شود. قبل از رابطه نیز با روغن نارگیل ماساژ داده شود.

12- قرص گیاهی آفرودیت برای نعوظ و افزایش اسپرم مفید است.

13- خوردن مغز خام پسته برای تقویت قوای باه روزی 14 عدد بسیار مفید است به شرطی که به خوبی جویده شود. برای افرادی که رقت خون دارند نیز مناسب است.

14- اگر شوهری گرم مزاج است و خستگی جنسی دارد، تخمه پنبه با سکنجبین میل شود.

15- اگر شوهر سرد مزاج است انار شیرین و اگر گرم مزاج است انار ترش خورده شود. مایع منی را زیاد کرده و بچه آن ها زیبا می نماید.

مواد تاخیری طبیعی از دیدگاه دکتر خیراندیش:

برای درمان زود انزالی در بدن باید سطح صفرا را در بدن افزایش داد. اگر بخواهیم کیسه جنسی را که مملو از مواد جنسی هست را حفظ بکنیم و در موقع مقتضی آن را به اختیار خارج کنیم باید سطح صفرا را در بدن افزایش بدیم. بدین منظور باید موارد زیر را رعایت کنیم:

 • در شب هنگام از خوردن سردی ها پرهیز کنیم.
 • در غذاها از دانه ها استفاده کنیم.
 • از ارده کنجد استفاده کنیم. یک درمان ساده این است که ارده با شیره انگور هر هفته 5 وعده به ویژه شبانگاه مصرف شود. ترکیب این دو ماده هم به این صورت باشد که 5 واحد ارده و یک واحد شیره انگور را مخلوط می کنید و با نان گندم دار در صبحانه یا شبانگاه مصرف کنید. از 40 روز تا 6 ماه این روش می تواند یک تاخیری طبیعی برای افراد زود انزال باشد.
 • غذا را به خوبی بجوید که باعث جذب بهتر صفرا در بدن شما می شود و به درمان زود انزالی کمک بیشتری می کند.

مواد تاخیری طبیعی از دیگاه آیت ا… تبریزیان:

انزال زودرس یکی از مشکلات شایع در خانواده ها می باشد و به بنده در این مورد مراجعات زیادی می شود. درمان های متعددی برای این مسئله وجود دارد. دارویی داریم به نام داروی تاخیری که عمده ترکیب آن شاه زیره یا کراویا می باشد. شاه زیره در واقع مشابه زیره است، طعم و عطر زیره را ندارد. از زیره کمی تیره تر است. البته این تاخیری طبیعی کراویا ترکیبی از 10 ماده است اما بخش عمده آن همین شاه زیره می باشد.

البته به غیر از این، مواد تاخیری طبیعی و گیاهی دیگری نیز هست که ترکیب انجیر و کندر بوده و باید انجیر را باز کرده و یک دانه کندر درون آن قرار دهید. روزی 7 عدد انجیری که داخلش کندر وجود دارند مصرف نمایید. ترجیحا هر دو این روش ها انجام دهید چرا که هر کدام از جهتی در این مسئله بهبود ایجاد می کند. اگر علت زود انزالی گشادی مجاری منی باشد انجیر و کندر آن را درمان می کند. اما کراویا، ایرسا و حتی شاه دانه جلوی تولید آب منی را گرفته و عمل انزال به تاخیر می افتد. چه بسا تا 2 ساعت هم در انزال تاخیر ایجاد شود.

مسئله تاخیری با خمیر دندان:

یکی از سوالاتی که بسیاری از افراد می پرسند استفاده از خمیر دندان برای ایجاد تاخیری در مردان می باشد. متاسفانه امروزه به دلیل گسترش فضای مجازی بعضا مطالب و محتواهایی دست به دست می شود که عملا در واقعیت کاربرد نداشته و صرفا برای جذب مخاطب صورت می گیرد. یکی از این موضوعات بحث استفاده از خمیر دندان برای تاخیر در انزال می باشد.

اخیرا یک ویدئو در یوتیوب پخش شده بود که فردی ادعا کرده بود که خمیر دندان می تواند انزال زودرس را درمان کند و تا سی دقیقه می تواند انزال را به تاخیر بیندازد. اما طبق بررسی های ما و مطالعه متخصصان امر که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد، متوجه شدیم این مسئله نه تنها واقعیت ندارد بلکه می تواند عوارض جدی را برای فرد و همسرش باقی بگذارد.

دکتر جیمز لوآناین متخصص بیان می دارد مواد شیمیایی و سفید کننده های موجود در خمیر دندان می تواند موجب حساسیت، زخم و تاول در فرد شود.

دکتر ریچ وینی: این متخصص هم بیان می کند که استفاده از خمیر دندان می تواند باعث بروز حساسیت و عفونت در واژن زنان شود.

دکتر عبدل دورانی متخصص اورولوژیست از هند نیز استفاده از خمیر دندان برای تاخیر در انزال را رد کرده است. برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید مقاله تاخیری با خمیر دندان مطالعه نمایید.

 

لیست انواع مواد تاخیری طبیعی:

مواد تاخیری طبیعی

سنگ جهنم:

سنگ جهنم یکی از مواد تاخیری طبیعی بوده که اثر موقتی داشته و باید 2 الی 5 ساعت قبل از رابطه به شکل صحیح آن مورد استفاده قرار بگیرد. کافی است چند قطره آب روی آن ریخته و با دست کمی سنگ را ماساژ دهید تا تغییر رنگ در سنگ ظاهر شود.

سپس آن را به اطراف کلاهک بمالید. این کار را چند بار انجام داده تا اثرات آن را مشاهده نمایید. سنگ جهنم در مدل های چینی، هندی و پاکستانی موجود است که نوع هندی آن از نظر کارایی عملکرد بهتری دارد.

خرید سنگ جهنم

روغن خراطین:

این روغن از جهت اینکه می تواند باعث افزایش قطر و طول آلت تناسلی شود و ماهیچه های آلت را قوی نماید می تواند اثرات تاخیری مناسبی را برای فرد به همراه داشته باشد.

به این روغن، روغن کرم خاکی نیز گفته می شود، چرا که از یک نوع کرم خاکی به نام  ایزینیا فتیدا تهیه می شود. خواص این روغن طبیعی اثبات شده است و در صورت خرید روغن خراطین اصل می توانید اثرات شگفت انگیز آن را مشاهده نمایید. این روغن علاوه بر تاخیری طبیعی که یکی از کاربردهای آن می باشد دارای خواصی نظیر حجیم کردن گونه ها، سینه، بازو و بزرگ کردن آلت تناسلی آقایان می باشد.

برای استفاده از این روغن ابتدا عضو مربوطه را باید به حدی ماساژ دهید تا کمی سرخ و ملتهب شود. سپس چند قطره روغن را بر روی موضع ریخته و به خوبی ماساژ می دهیم. این کار را در طول روز یک الی دو بار تکرار کنید. بعد از 40 روز اثرات آن را بر عضو مربوطه مشاهده خواهید کرد.

قرص گیاهی جنطیانا:

قرص گیاهی جنطیانا تولیدی حکیم مومن بوده که مجوز وزارت بهداشت و درمان را هم به همراه خود دارد. این قرص یکی از مواد تاخیری طبیعی بوده و ترکیبی از چند ماده به نام های دارچین، میخک، سنبل الطیب و بهارنارنج تشکیل شده است. برای مصرف این قرص تاخیری طبیعی کافی است روزی 3 مرتبه و در هر بار یک عدد قرص را بعد از غذا میل کنید. لازم به ذکر است این تاخیری طبیعی را نباید کسانی که زخم روده و معده دارند مصرف کنند.

مواد تاخیری طبیعی جنطیانا

کراویا:

کراویا که اسم های دیگر آن شاه زیره یا زیره رومی می باشد در طب سنتی به داروی تاخیری مشهور شده است. از نظر ظاهری به زیره شباهت دارد اما از نظر طعم و مزه کاملا متفاوت می باشد. علاوه بر ایجاد حالت تاخیری طبیعی در انسان خواص دیگری نظیر بهبود بیماری روماتیسم، ضد نفخ، مقوی دستگاه گوارش و تسکین دردهای رحمی را دارا می باشد. به منظور بهره بردن از خواص تاخیری این گیاه دارویی باید آن را آسیاب کرده و یک ساعت قبل از رابطه جنسی به اندازه یک قاشق مرباخوری میل کنید.

خرید کراویا

معجون کثیرالمنافع:

یکی دیگر از مواد تاخیری طبیعی که به معجون کثیرالمنافع مشهور است و علاوه بر تقویت قوای جنسی و بهبود زود انزالی در آقایان، می تواند برای تمامی سیستم های بدن اثرات مفیدی را داشته باشد.

معجون کثیرالمنافع در واقع معجون تقویت کننده قوای جسمی در مردان و زنان می باشد و از ترکیب حدود 11 ماده مغذی و مفید تشکیل شده است. این ترکیب شامل بادام، فندق، پسته کوهی، نارگیل، کنجد سیاه، بادام هندی، جوانه گندم، عسل، شیره خرما، زعفران، هل، دارچین، زنجبیل، وانیل و روغن زرد می باشد.

معجون تقویت کننده قوای جنسی مردان

با توجه به این ترکیبات می توان انتظار خواص زیادی را از این تاخیری طبیعی داشت. مهم ترین خواص آن به شرح زیر می باشد:

 • تقویت قوای رئیسه (قلب،مغز،کبد،معده)
 • مقوی و محرک فوق العاده قوای جنسی
 • تقویت حافظه و سرعت یادگیری
 • درمان آرتروز
 • کاهش ورمها و درد مفاصل
 • تقویت دستگاه تنفس
 • تقویت کننده مغز و اعصاب
 • انرژی زا
 • خون ساز

خرید معجون کثیرالمنافع

انجیر:

یکی دیگر از مواد تاخیری طبیعی انجیر می باشد. همان طور که پیشتر در بیانات آیت ا… تبریزیان گفتیم مصرف روزانه 7 عدد انجیر که داخلش کندر قرار داده شده است در این زمینه راهگشا می باشد. البته این راهکارها برای درمان دائمی این مسئله بوده و اثرات فوری ندارد. جناب دکتر خیراندیش هم خوردن 7 عدد انجیر در هنگام شب را برای ایجاد تاخیر در انزال را مناسب می داند.

کندر:

در طب سنتی کندر هم دارای اثرات مقبولی در زمینه ایجاد تاخیری و درمان زود انزالی می باشد. یکی از کاربردهای آن همراه با انجیر بود که در قسمت های قبل بیان شد. روش دیگری که می توانید از آن بهره ببرید بدین صورت است که روزی یک عدد کندر را به صورت کامل به مدت 5 دقیقه بجوید و باقی مانده را دور بریزید.

حنا:

حنا یکی دیگر از موادی است که در طولانی مدت می تواند به درمان زود انزالی کمک کند. چگونگی کمک حنا به این صورت است که با ماساژ حنا به اندام تناسلی در دراز مدت باعث افزایش ضخامت پوست آلت شده و حساسیت آن کم می کند که باعث ایجاد تاخیر در انزال می شود. البته حنا باعث تغییر رنگ آلت می شود که در صورت رضایت طرفین این امر مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

اسپند:

اسپند یا اسفند نیز در عموم مردم برای دور کردن چشم زخم استفاده می شود اما کاربرد آن می تواند فراتر از این موضوع باشد. کاربرد خاص اسپند کمک به انزال زودرس می باشد. البته برای کارایی بیشتر باید ترکیبی از چند ماده تاخیری طبیعی را استفاده نمایید. بدین منظور ده گرم میخک و بیست گرم کندر را ترکیب و به خوبی بسایید. سپس پنجاه گرم اسپند سالم را به آن اضافه کرده و شبی یک قاشق مرباخوری مصرف کنید. البته این روش هم یک درمان بلندمدت می باشد.

انزروت:

این ماده طبیعی تاخیری در واقع نوعی صمغ بوده که دارای طبع گرم و خشک بوده و در کنار کندر می تواند یک مکمل خوب باشد.

خرما:

خرما از قدیم الایام در طب سنتی به عنوان یک ماده گرم و تقویت کننده قوای جنسی مطرح بوده است. در کشورها و شهرهایی که مصرف خرما زیاد است ابتلا به زود انزالی  بسیار کمتر می باشد.

زیتون:

زیتون را می تونید هر روز صبح 7 عدد میل کنید تا به مسئله زود انزالی کمک نماید. همچنین روغن زیتون نیز در این زمینه راهگشا می باشد. بدین منظور باید ترکیبی مساوی از روغن زیتون و کنجد را به مناطقی نظیر بیضه ها، زیر شکم و کشاله ران بمالید. اینکار را 40 تا 120 روز تکرار کنید تا باعث تقویت شما در کنترل انزال شود.

نخود:

نخود یکی از در دسترس ترین موادی است که برای کلیه عملکردهای جنسی انسان می تواند بسیار موثر واقع شود. از قدیم الایام خوردن نخود و آب آن که به نخوداب مشهور است بسیار رایج بوده است. اما امروزه از این غذای سالم غفلت می شود. به گفته دکتر خیراندیش برای داشتن نعوظ خوب نیاز باد در بیضه هستیم که این باد توسط نخود به خوبی تامین می شود. همچنین مصرف نخود و بخود آب می تواند باعث افزایش صفرا در بدن شود که خود صفرا عامل اصلی ایجاد یک انزال مناسب و کنترل شده می باشد.

عطر سنجد:

این عطر به خاطر خواصی که بر روی قوای جنسی هر دو جنس علی الخصوص جنس ماده می گذارد شهرت پیدا کرده است. گفته شده است بوییدن گل سنجد باعث افزایش قوای باه در انسان می شود. همچنین زدن عطر آن قبل از رابطه می تواند به داشتن یک رابطه گرم کمک شایانی نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • فروشگاه فعال بوده و به کل کشور ارسال دارد.