ظرف یکبار مصرف بخش مهمی از متریال‌های موردنیاز برای پذیرایی در مراسمات، مجالس و مهمانی‌ها به‌حساب می‌آید که قیمت آن بر اساس نوع، کیفیت، ویژگی‌ها، دامنه استفاده و البته برند تولیدکننده و حاشیه سود و تعداد مشخص می‌شود. درصورتی‌که قصد خرید ظروف یکبار مصرف آلومینیوم در بازار را دارید ممکن است جستجویی در اینترنت داشته باشید و با لیبل‌ها و برندهای زیادی مواجه شوید. خرید ظروف یکبار مصرف بدون تحقیق در این مورد می‌تواند برای شما صرفاً یک ضرر مالی بزرگ باشد.

فراموش نکنید که در درجه اول، قیمت ظرف یکبار مصرف اهمیت زیادی دارد و فاکتوری تعیین‌کننده در مورد این ‌گونه محصولات است چون به طبع شما به دنبال ارزان‌ترین ظرف یکبار مصرف آلومینیومی در بازار هستید که صرفاً نیاز شما را در استفاده یکباره برطرف کند.  این ظرف‌ها یکی از کم‌خطرترین نمونه‌های موجود هستند و به دلیل ماهیت فلزی که در آن‌ها دیده می‌شود، به‌خوبی در مقابل حرارت مقاومت می‌کنند. این مقاومت از دو جنبه: کنترل سلامتی و جلوگیری از نشت آلودگی و نگهداشت حرارت و البته خطراتی که نمی‌آفریند اهمیت دارد. به طبع شما هم به دنبال یک ظرف و محفظه کاملاً ایمن، استاندارد و بسیار مناسب برای حمل انواع اغذیه هستید.

چرا ظرف‌های یکبار مصرف آلومینیومی محبوب هستند؟

سوال مهمی که مطرح می‌شود این است که چرا با وجود گزینه‌های پلاستیکی، کاغذی و فوم، بهتر است به سراغ مدل‌های ظروف یکبار مصرف آلومینیومی برویم؟ در این مورد و در درجه اول، باید بدانید که این ظرف‌ها کم‌ترین آسیب را به محیط‌زیست می‌زنند. در حمل‌ونقل مشکل کم‌تری ایجاد می‌کنند. اگر قرار است ظروف توسط پیک حمل شود و یا این که مدل‌های پلاستیکی به دلیل دفع حرارت نیاز را رفع نمی‌کنند، باید حتماً به سراغ ظروف یکبار مصرف بروید.

 • از این ظرف‌ها می‌توانید به‌راحتی در فر و انواع اجاق‌های حرارتی استفاده کنید.
 • امکان قراردادن در دمای منفی و فریز کردن را به‌صورت مستقیم به شما می‌دهند و هیچ‌گونه خطری ایجاد نمی‌کنند.
 • نسبت به سایر نمونه‌ها سبک‌تر، کم‌حجم‌تر هستند و فضای کمی را اشغال خواهند کرد.
 • این نمونه‌ها برای بسته‌بندی و ارسال غذا یا همان دلیوری بهترین گزینه هستند.
 • مزیت کلیدی دیگر ظرف یکبار مصرف این است که تا حد زیادی امکان بازیافت را دارد، بخصوص اگر از متریال آلومینیوم تولید شده باشد.

بزرگ‌ترین مزیت ظروف آلومینیوم این است که این روزها تبدیل به بخش مهمی از روش‌های حمل انواع اغذیه، سوپ، پیش‌غذا و دسر در دنیا و ایران شده‌اند.

روش تشخیص کیفیت ظرف یکبار مصرف آلومینیومی

روش‌های زیادی برای تشخیص کیفیت ظروف یکبار مصرف آلومینیومی وجود ندارد، اولین وابسته به لیبل و به برند سازنده خواهد بود.

 1. در هنگام خرید و انتخاب ظرف یکبار مصرف آلومینیوم، به سراغ شرکت‌ها و نمایندگی‌های معتبر و شناخته شده بروید.
 2. انتظار می‌رود که ظروف تمامی تأییدیه‌های کیفی را دریافت کرده باشند. در ایران نماد استاندارد و در جهان گواهی‌های ISO تعیین‌کننده این موضوع خواهند بود.
 3. انتظار می‌رود که مقاومت بالایی در مقابل ضربه و فشار داشته باشند، این موضوع را تا حدی از روی ظاهر کالا می‌توانید بررسی کنید.

البته که مواردی چون: امکان عایق‌بندی بخصوص در جابه‌جایی برای مراکز تفریحی، هتل‌ها و رستوران‌ها و مجموعه‌های تهیه غذا، اهمیت زیادی دارد.

ظروف یکبار مصرف آلومینیومی باعث آلودگی محیط زیست نمی شوند، ظرف یکبار مصرف آلومینیومی فضای کمی در فریزر،فر،تستر و اجاق اشغال می کنندظروف یکبار مصرف آلومینیومی مانیسا، قابل بازیافت هستند و به طبیعت باز می گردندظروف آلومینیومی با حفظ حرارت باعث ماندگاری بیشتر گرمای غدا می شوند.

انواع ظروف آلومینیومی یکبار مصرف

مهم‌ترین اصل در مورد انتخاب یک ظرف این است که تنوع ابعادی و حجمی داشته باشد.

مدل‌های ظرف یکبار مصرف آلومینیومی در نمونه‌های:

 • نیم پرسی
 • تک پرس
 • خورشتی و کاسه‌ای
 • ظروف کبابی
 • مدل‌های دو خانه
 • دو پرسی
 • سه خانه

عرضه می‌شوند. به همین منوال، می‌توان انتظار داشت که طیف وسیعی از نیازهای رستوران‌داران، هتل‌ها، مراکز خدماتی و تفریحی، انواع مجموعه‌های دلیوری و… تهیه غذاها و… را برآورده کنند. البته دقت کنید که در مورد این ظروف، صرفاً تعداد خانه‌ها و پرس مطرح نیست؛ بلکه شما می‌توانید آن‌ها را در تنوعی گسترده‌تر در مدل‌های مرتفع، با عرض بیشتر و طول وسیع‌تر تهیه و سفارش دهید. فراموش نکنید که پیش از سفارش ظرف یکبار مصرف، در مورد حجم آن نیز اطلاعات لازم را دریافت کنید. آلومینیوم نیز به‌طورکلی تحت عنوان یک فلز ایمن چه در مقابل حرارت، ضربه و دما شناخته می‌شود.

خرید عمده ظرف یکبار مصرف آلومینیوم

مهم‌ترین موضوعی که باید در مورد خرید ظرف یکبار مصرف به آن حساس باشید، حفظ سلامتی استفاده‌کنندگان، مقاومت بدنه مناسب و صدالبته امکان انتخاب در رنج‌های مختلف قیمتی بر حسب نیاز است. شما می‌توانید از متریال آلومینیوم به‌عنوان یک  عایق حرارتی استفاده کنید. حتی روی این ظرف‌ها نیز امکان استفاده از درب‌های ترکیب کاغذی و فومی یا فلزی نیز وجود دارد که این موضوع باعث می‌شود به‌مراتب، انتخاب ایده‌آل‌تری برای آشپزخانه‌های غذا محسوب شوند.

ازآنجاکه ظروف یکبار مصرف آلومینیوم عمدتاً قیمت بالایی دارند، به طبع شما انتظار دارید که آن را با کم‌ترین حاشیه سود و یا به‌صورت کلی تهیه کنید. در این صورت می‌توانید به سراغ مجموعه‌های عرضه مستقیم و بدون واسط بروید. در حال حاضر فروشگاه و تولیدکننده ظروف مانیسا، یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید اینترنتی ظرف یک‌بارمصرف است.

 • درگاه پرداخت اینترنتی موقتا غیر فعال است. روش کارت به کارت را انتخاب کنید.ارسال پیام