محصولات ارگانیک

در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته ایم که محصولات ارگانیک چیست؟ خواص محصولات ارگانیک چیست؟ و برخی از مسائل مرتبط با این محصولات مفید را بررسی کرده ایم. با توجه به اینکه هر روزه مغازه های بیشتری برای فروش این محصولات باز می شوند توجه به این نکته که بتوانیم انواع محصولات ارگانیک را بشناسیم مهم جلوه می کند. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

محصولات ارگانیک چیست؟

 

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا برخی از غذاها به عنوان “ارگانيك” طبقه بندی شده اند؟ بر اساس نظرسنجی هاي اخير، بیش از نیمی از آمریکایی ها در سال های اخیر محصولات غذایی ارگانیک خریداری کرده اند. از ۲۱ اکتبر سال ۲۰۰۲ هر گونه غذائی که در ایالات متحده خريد و فروش شود، چه تولیدی، چه وارداتی باید از استانداردهای خاص تعریف شده توسط وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA) پيروي كند.

 محصولات ارگانیک توسط کشاورزی ارگانیک توليد مي شوند، زيرا كه توليد اين محصولات بر استفاده از منابع تجدید پذیر و حفاظت از خاک و آب تاکید می کنند تا کیفیت محیط زیست را برای نسل های آینده افزایش دهند. انواع محصولات ارگانيگ شامل: گوشت هاي آلي، مرغ، تخم مرغ، دانه های روغنی، قند، سبزيجات ،غلات ، پنبه، گیاهان دارویی، چای، میوه ها، ادویه جات ،ترشی جات، میوه های خشک، سبزیجات ، قهوه ، محصولات لبنی (از حیواناتی که هیچ گونه آنتی بیوتیک و هورمون رشد ندارند) هستند. البته تولید محصولات ارگانيك محدود به مواد غذايي نبوده  بلکه محصولات کاربردی ( فیبر و پنبه) را نيز شامل مي شود.

 

چگونگي توليد محصولات ارگانيك

 

محصولات ارگانیک بدون استفاده از کودهای شیمیایی و آفت کش ها يعني با استفاده از روش های زیست محیطی و تحت سیستم کشاورزی ارگانيگ توليد مي شوند. این روش کشاورزی باعث حفظ سطوح ریشه ای گیاهان ،ظرفیت تولید مثل ، بازسازی خاک، تغذیه خوب گیاهان و مدیریت صحیح خاک می شود ، همچنين كود گياهان براساس ترکیبات مصنوعی یا لجن فاضلاب، مهندسی زیستی يا ژنتيكي نيست .

اکثر کشور ها دستورالعمل های ایمنی بسیار سختی را برای محافظت از مصرف کنندگان محصولات ارگانيك پايه ريزي كرده اند و استاندارد خود را برای تعریف محصولات ارگانیک مشخص كرده اند. مثلا ایالات متحده از گواهی USDA  و  هند از گواهي  NPOP( برنامه ملی تولید آلی) استفاده می کنند. همچنين در ايالات متحده مزرعه ای را که در آن غذا کشت می شود بررسی می کنند تا مطمئن شوند که کشاورز تمام قوانین مورد نیاز برای ارزیابی استانداردهای USDA  را انجام داده است يا خير؟

دقيقا تعريف محصولات ارگانيگ چيست؟

 

طبق تعريف وزارت کشاورزی ایالات متحده، هدف از غذاهای ارگانیک و کشاورزی ارگانیک این است که ” اقدامات فرهنگی، بیولوژیکی و مکانیکی را که باعث افزایش منابع، ترویج تعادل محیطی و حفظ تنوع زیستی می شود را تدوین کند. “

اين بدان معني است كه مواد تشکیل دهنده محصولات ارگانيك باید ۹۵٪ یا بیشتر داراي گواهی ارگانیک باشند، يعني بدون افزودنی های مصنوعی مانند آفت کش ها، کودهای شیمیایی، رنگ ها باشد و نباید با استفاده از حلال های صنعتی، اشعه اي یا مهندسی ژنتیک پردازش شوند. اما ۵٪ باقیمانده محصولات ارگانيك را  افزودنی هاي تاييد شده تشكيل مي دهد.

قبل از سال ۱۹۹۰ دولت ها استانداردهای خود را برای تولید و پردازش مواد غذایی ارگانیک توسعه دادند. این سیستم باعث ایجاد مشکلاتی شد که محصولات ارگانیک خارج از كنترل دولت ها شد و مصرف كنندگان نيز هيچ گونه علم و دانشي در مورد اين محصولات نداشتند. بنابراین در سال ۱۹۹۰، کنگره سازمان ملل متحد قانون تولید مواد غذایی آلی (OFPA)  را تصویب کرد و با ايجاد استانداردهای ملی ارگانیک و صدور گواهینامه، كيفيت مواد غذايي را بالا برد.

 

  خواص محصولات ارگانیک

خواص محصولات ارگانیک

مواد غذایی ارگانیک بسیار محبوب هستند و همه دوست دارند در مورد مزایای آن بدانند. در نظرسنجی عمومی گرفته شده معلوم شد که مواد غذایی ارگانيك سالمتر از مواد غذايي معمولی هستند و اين تنها دلیل اصلی افزایش تقاضای آنها در طی ۵-۶ سال گذشته بوده است..

محصولات ارگانیک دارای مزایای خاصی هستند. در یک مطالعه جدید منتشر شده توسط کالج پزشکان آمریکایی با مطالعه بیش از ۲۰۰ نوع مواد غذايي به اين نتيجه رسيدند كه غذاهای ارگانیک دارای ویتامین یا مواد معدنی بالاتری نسبت به محصولاتي هستند که با استفاده از روش های معمولي تولید می شوند .

در اين قسمت بين محصولات ارگانيك و غير ارگانيك مقايسه اي انجام داديم تا بهتر به مزاياي محصولات ارگانيك پي ببريد:

ارگانيگ: رشد با کودهای طبیعی (کود، کمپوست)

غير ارگانيگ: رشد با کودهای مصنوعی یا شیمیایی.

ارگانيك: كنترل طبيعي علف هاي هرز (از طريق آبیاری)

غير ارگانيك: علف های هرز توسط علف کش های شیمیایی کنترل می شوند.

ارگانيك: آفات با استفاده از روش های طبیعی (پرندگان، حشرات، تله ها) از بين مي روند

غير ارگانيگ: آفات با آفت کش های مصنوعی ازبين مي روند

مواد غذايي ارگانيك: خوراک دام ها ، بدون هورمون است و همچنين بیماری دام ها  با روش های طبیعی مانند مسکن هاي بي ضرر و رژیم غذايي سالم درمان می شود.

مواد غذايي غير ارگانيك:  برای رشد سریعتر دام ها از هورمون و تغذیه غیرمستقیم استفاده مي كنند و برای جلوگیری از بیماری های دام ها از آنتی بیوتیک ها و داروهاي مضر استفاده مي كنند.

 

 ويژگي هاي محصولات ارگانیک

 

غذاهای ارگانیک اغلب تازه تر هستند: زیرا حاوی مواد نگهدارنده ای نیستند و به همین دلیل باید زودتر مصرف گردند و لذا اغلب تازه تر هستند.

کشاورزی ارگانیک برای محیط زیست بهتر است: شیوه های کشاورزی ارگانيگ باعث کاهش آلودگی، حفظ آب، کاهش فرسایش خاک، افزایش باروری خاک و استفاده از انرژی کمتر می شود. کشاورزی بدون آفت کش ها نیز برای پرندگان و حیوانات و همچنین افرادی که در نزدیکی مزارع زندگی می کنند بهتر است.

محصولات ارگانیک حاوی آفت کش هاي کمتر ي هستند: مواد شیمیایی مانند قارچ کش ها، علف کش ها و حشره کش ها به طور گسترده ای در کشاورزی معمولی مورد استفاده قرار می گیرند كه مابقي آنها در مواد غذایی که ما می خوریم استفاده مي شود و در آنها باقی می ماند.

گوشت و شیر ارگانيگ دارای مواد مغذی بیشتری هستند: نتایج یک تحقیق اروپایی در سال 2016 نشان می دهد که  شير و گوشت ارگانيك سطوح مواد مغذی خاصی از جمله اسید های چرب امگا 3 دارند كه  بيش از 50 درصد از نسخه های غير اركانيگ بيشتر است

 

مزایای بهداشتی مواد غذایی ارگانيك

 

سرشار از آنتی اکسیدان

تعدادی از مطالعات در مورد اثرات آنتی اکسیدان ها در غذاهای ارگانیک نشان مي دهد كه آنتی اکسیدان ها در غذاهاي ارگانيك بيشتر از غير ارگانيگ است. به اين دليل كه غذاهاي ارگانيك از ویتامین ها، مواد معدنی بيشتري ساخته شده اند و در جلوگیری از سرطان، بیماری های قلبی، پیری زودرس ، مشکلات بینایی تاثير بسزايي دارند. تحقیقات اخیر نشان می دهد که انتخاب مواد غذایی ارگانيگ می تواند منجر به افزایش تعداد آنتی اکسیدان های داخل بدن شود.

سلامت قلب

محصولات ارگانيك باعث توليد اسید لینولئیک کنجوج (CLA) مي شود که قلب و عروق را تقویت مي کنند. اين اسيد در شیر مادر و گوشت هاي اركانيگ يافت مي شود.

تقویت سیستم ایمنی

در دهه های اخیر یکی از بزرگترین پروژه های کشاورزان و تولید کنندگان مواد غذایی تغییرات ژنتیکی بوده است كه اثرات طولانی مدت بدي را بر سلامت انسان گذاشته است. در آزمایشي كه انجام گرفت، غذاهای اصلاح شده ژنتیکی باعث کاهش شدید قدرت سیستم ایمنی شده و مرگ و میر زود هنگام را در انسان افزایش مي دهد، همچنین باعث اختلالات جنسی، سرطان، حساسیت به آلرژن ها نيز مي شود.در حالي كه محصولات ارگانيگ فاقد اين مواد هستند.

طعم بهتر

برخی افراد به شدت معتقدند که غذاهای ارگانیک بهتر از غذاهای معمولی هستند. علاوه بر این، غذاهای ارگانیک اغلب به صورت محلی به فروش می رسند، که معمولا بهتر از محصولات یخ زده هستند.

مقاومت آنتی بیوتیکی

مردم به مسائل بهداشتی خود بسیار حساس هستند و اغلب اقداماتي براي حفظ سلامتی خود انجام می دهند از قبیل استفاده از واکسن های مختلف و آنتی بیوتیک ها. حال، منابع غذایی غیر ارگانيك از آنتی بیوتیک ها برای تغذیه حیوانات خود استفاده می کنند. این دوز اضافی آنتی بیوتیک ها سیستم ایمنی بدن ما را به طور عمده تضعیف مي كند اما تولید کنندگان مواد غذایی ارگانيك و کشاورزان از آنتی بیوتیک ها در فرایندهای خود استفاده نمی کنند.

 

نحوه شناسایی محصولات ارگانیک

شناسایی محصولات ارگانیک

این روزها همه می خواهند غذاهاي سالمتري بخورند و از میوه ها، سبزیجات و گوشت ارگانيك شده استفاده كنند اما چگونه محصولات ارگانيك را شناسايي كنيم؟

از لحاظ علمی اثبات شده است مواد غذایی که به صورت ارگانيك رشد می کنند بیشتر از غذاهایی که به طور عادی یا از لحاظ ژنتیکی رشد مي كنند مغذي اند.

بعضی از محققان محیط زیست نگراني هاي جديدي در مورد پوشش گياهي بومي غذاهای اصلاح شده ژنتیکی یا به اصطلاح تراریخته و دانه هایی که از آنها کاشته مي شوند، دارند. شاید با ریشه کن کردن آنها به طور کامل اين نگراني ها برطرف شوند.

متخصصان تغذیه مي گويند تولید انبوه مواد غذايي غير ارگانيك باعث تولید محصولاتی مي شود که ارزش غذایی و مواد مغذی و معدنی کمتری دارند .زيرا از نظر علمي ثابت شده است آفت کش هائی که در این محصولات استفاده می شوند سبب ایجاد سرطان های مختلف و سایر بیماری ها می شوند.

اما راه حل ساده براي شناسايي محصولات ارگانيگ فقط بررسي شماره PLU است!

PLU سیستم بین المللی برای بازرسی مواد غذایی است.

هر محصول تولیدی از جمله سیب یا نارنگي و غيره برچسب کوچکی دارند. بر روی برچسب، حروف PLU است که به ترتیب اعداد هستند. این اعداد کد هستند و با آشکار کردن اینکه کدام محصول به صورت ارگانیک یا ژنتیکی رشد كرده کمک بسياري به شما مي کنند.

در هنگام خواندن شماره های PLU روی برچسب مواد غذايي  به موارد زیر توجه کنید:

* محصولات ارگانیک معمولا دارای شماره پنج رقمی هستند که با شماره 9 شروع می شوند.

* محصولات عادي دارای شماره 4 رقمی هستند که با شماره 3 یا 4 شروع می شوند.

* محصولات ژنتیکي معمولا دارای شماره پنج رقمی هستند كه با عدد 8 شروع مي شوند.

به گزارش زیست آنلاین، سیدرضا نورانی در مورد آخرین وضعیت تولید و توزیع محصولات کشاورزی ارگانیک در کشور و اقدامات انجام ‌شده برای آشنایی مردم با محصولات ارگانیک هنگام خرید، خاطرنشان کرد: قبل از آنکه تولیدکننده‌ای محصول ارگانیک را به بازار عرضه کند، مدارک خود را به کمیسیون بازرسی انجمن ارگانیک ایران ارائه می‌دهد تا پس از تأیید، کد ۱۸ رقمی به‌عنوان شناسه و لوگوی انجمن به تولیدکننده ارائه شود که در این کار تمام شاخصه‌ها اعم از مزرعه کشت‌شده، نوع محصول و نحوه زنجیره توزیع آن مشخص است، تا حدی که با وارد کردن کد شناسه در سایت انجمن تمام اطلاعات محصول ارگانیک قابل دسترس است.

به گزارش فارس، نورانی از تشکیل تعاونی عرضه محصولات ارگانیک خبر داد و گفت: هم‌اکنون ۶۷ فروشگاه و ۲۵ غرفه با همکاری سازمان میادین و میوه و تره‌بار شهرداری تهران محصولات ارگانیک را عرضه می‌کنند که بر آنها نظارت ویژه‌ای داریم.

 

نشان ملی ارگانیک ایران:

 

به گزارش ايران ارگانيك در سطح ملی و بر اساس الزامات استاندارد ملی ارگانیک ایران ISIRI11000 استفاده از نشان ملی ارگانیک ایران بعنوان یکی از الزامات در پیوست پگ این استاندارد مطرح شده است و با این اقدام، خوشبختانه از وقوع سوء استفاده های احتمالی توسط برخی گروه ها که گاها با معرفی نشان های متفرقه سعی در انحصار بازار محصولات ارگانیک را داشته باشند، گرفته شده است. بر این اساس، کلیه محصولات ارگانیک برای عرضه بایستی حتما دارای شرایط خاص و گواهی نامه معتبر بوده و ضمنا جهت عرضه برچسب گذاری طبق قوانین داخلی یا بین المللی ارگانیک الزامی می باشد.

 

کشت محصولات ارگانیک در منزل

 

با رشد گیاهان ارگانیک در باغ خود از غذای هاي سالم و طبيعي لذت ببرید. اگر تصمیم گرفتید كاشت گياهان ارگانيك را در خانه خود شروع کنید پس بايد از مواد شیمیایی، خاک و مواد غذايي مغذی استفاده كنيد اين نکات باغبانی ارگانیك را برای موفقیت امتحان کنید.

 سالمترين گياهان شرایط بهینه ای برای رشد دارند. مثلا اکثر سبزیجات حداقل 6 ساعت نور مستقيم خورشيد مي خواهند. بنابراين اگر خاک مناسبي ندارید، خاك را با مقدار زیادی مواد آلی مانند کمپوست اصلاح کنید. به ياد داشته باشيد كه بعضی از گیاهان به طور طبيعي بيشتر از سايرين آسيب مي بينند مانند گوجه فرنگي.

 

استفاده از کود آلی باغباني

 

در بیشتر خاک ها، استفاده از كود ضروری نیست، اما اين كودها کمک می کنند تا محصولات سریع تر و بهتر رشد کنند. انواع کود هاي آلی عبارتند از کود حیوانی كه از حيواناتي مانند (خرگوش، اسب، گوسفند و جوجه ها) گرفته شده است، کودهای آلی بسته بندی شده و کمپوست.

 

كاشت در بخش هاي مختلف باغ

 

اگر هر ساله سبزیجات مشابه اي را در يك محل مي كاريد، اين محصولات دچار بيماري مي شوند. براي پيشگيري از اين بيماري ها هر ساله محصولات خود را در بخش های مختلف باغ بکارید.

از آنجا که بسیاری از گیاهان به هم وابستگي دارند وقتي هر ساله در مكان هم كاشته شوند بيماري را منتقل مي كنند حتي اگر دو سال پيش كاشته شده باشند. سبزيجاتي از جمله ( گوجه فرنگی ، فلفل ، سیب زمینی ، بادمجان ) و (کدو تنبل ، خیار ، هندوانه ) دو خانواده بزرگ هستند كه نياز به مراقبت بيشتر در محل هاي مختلف كاشت دارند

 

استفاده از خاک ارگانیک 

 

خاک ارگانیک عاملي حیاتی در حفظ سبزي و سالمي محصولات دارد. خاک آلی از مواد آلی مانند کمپوست، یا ذغال سنگ نارس تشكيل شده است. کمپوست بهترین گزینه برای خاک آلی است زيرا حاوی میکرو ارگانیسم است. میکروارگانیسم ماده مغذي است كه گياهان به آن احتياج دارند.

خاك آلی نه تنها کمک می کند تا علف های هرز كاهش يابند بلكه از بیماری قارچی بر روی برگ ها نيز جلوگیری می کند.

 

حذف علف های هرز

 

علف های هرز نه تنها با گیاهان برای آب و مواد مغذی رقابت می کنند، بلکه آفات حشرات را نیز تشديد مي كنند زيرا كه  اين حشرات باعث گسترش بیماری مي شوند. ساده ترین راه کنترل علف های هرز در باغ بيرون كشيدن آنها به صورت دستي است. از یک ماله استفاده کنید تا کل ریشه ي علفهای هرز را از زمین بيرون بياوريد

 

تمیز نگه داشتن 

 

بسیاری از بیماری ها به سرعت انتقال مي يابند. به طور منظم – یک بار در هفته یا بیشتر در باغ نظارت داشته باشيد و برگ ها را از زمين برداريد. گاهی اوقات با برداشتن يك برگ آلوده مي توانيد بيماري را در باغ كاهش دهيد. برگهای مرده یا بیمار را در سطل زباله بندازيد و هرگز از آنها استفاده نكنيد.

 

آبياري

 

آبياري به خصوص در بعد از ظهر و یا شب، باعث مرطوب شدن گياه و جذب بیماری ها مي شود. بنابراين صبح ها شروع به آبياري كنيد همچنين براي آبياري از آب آشامیدنی نيز اجتناب کنید و از شیلنگي استفاده كنيد كه به طور مستقيم ريشه گياه را آبياري كند.

از كاشت سبزيجاتي كه بيش از حد به هم چسبيده اند اجتناب كنيد زيرا جریان هوا بین گیاهان می تواند به جلوگیری از انواع بیماری های قارچی کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *