هلیله سیاه و مو

در این مقاله از عطاری آنلاین عطارمارت به بررسی ارتباط هلیله سیاه و مو پرداخته ایم. به این سوال پاسخ داده ایم که تاثیرات مصرف هلیله سیاه برای مو چیست.

هلیله سیاه در هند به اکسیر جوانی معروف است.

طعم نسبتا تلخی دارد .

هلیله سیاه اگر به صورت نارس باشد زرد رنگ است و در صورتی که کاملا میرسد و خشک میشود سیاه رنگ است که به ان هلیله سیاه میگویند.

این گیاه دارای خواص بسیاریست ک میتوان کوچک کردن شکم ، تقویت کننده حافظه کاهش بیماری اسم ، بیماری های چشمی ، بهبود سیستم گوارشی ، و درمان یبوست و اسهال و تصفیه خون و همچنین خاصیت ضد باکتری و ضد قارچی نیز است.

این گیاه دارای کبولینیک اسید ، تانیک اسید ، گالیک اسید و رزین است.

اما یکی از ترکیبات معروف در هلیله سیاه تانن است.

ارتباط هلیله سیاه و مو:

مهم ترین کاربردی که میخواهیم بهش پردازش کنیم هلیله سیاه سیاه جهت درمان سفیدی مو است.

کارشناسان گیاهان دارویی بر این باورند که دلیل اصلی سفید شدن مو در افراد غالبیت سردی در بدن است و مصرف هلیله سیاه به دلیل داشتن طبع گرم و خشک در چلوگیری از سفید شدن موها تاثیر بسیاری دارد.

هلیله سیاه برای جلوگیری از سفید شدن موها کاربرد ویژه ای دارد به گونه ای که باید بعد از شام و قبل از خواب یک چهارم تا نصف قاشق چایخوری پودر هلیله سیاه را زیر زبان ریخته تا کم کم جذب شود در این شیوه مصرف باید به مدت 2 سال مکرر ا انجام شود تا تاثیر ان بر روی موها مشاهده شود.

همچنین هلیله سیاه برای درمان شوره سر ، تقویت مو و ریزش مو تاثیر بسیاری دارد.

روش مصرف هلیله سیاه:

از این جهت میتوان 3 عدد هلیله تازه نارس را چند قطعه کرد داخل روغن نارگیل گذاشت و برروی حرارات قرار داده شود که عصاره ان خارج شود و سپس برروی پوست سرمالیده و 5 دقیقه به خوبی پوست سر را ماساژ داده و سپس شست و شو داده شود با شامپو.

مقدار مجاز مصرف هلیله در روز به مقدار 3 تا 9 گرم در روز برای هرفرد است   چه به صورت جوشانده و یا ترکیب با گیاهان دیگر باشد.

تذکر : مصرف هلیله برای کسانی که در دوران بارداری و شیردهی هستند منع میشود.

مصرف بیش از حد ان باعث اسهال و مشکلات گوارشی میشود.

با توجه به اینکه این ماده محرک قلب است کسانی که دارای مشکلات زمینه ای قلبی هستند حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایند.

  • به علت قطع شدن واتساپ، سفارشات را به شماره 09384863721 پیامک کنیدارسال پیامک