دارچین و عسل

تاثیراتی ترکیب عسل و دارچین بر سلامتی انسان:

مخلوط عسل و دارچین در درمان بسیاری از بیماری ها موثر می باشد. در طب آیورودا و همچنین داروهای یونانی از عسل به عنوان داروی حیاتی برای قرن ها استفاده شده است همچنین به عنوان یک دارو بسیار موثر برای بسیاری از بیماری ها پذیرفته شده است. عسل این محصول طبیعی که به خاطر طعم شیرین آن بسیار محبوب می باشد، بدون هیچگونه مواد افزودنی اثر مفیدی روی قند و چربی خون و همچنین کاهش وزن دارد. در یک تحقیق که اخیرا انجام شده است تعدادی از افراد به مدت 15 روز تحت مصرف روزانه عسل قرار گرفتند پس از پایان دوره میزان کلسترول تام، کلسترول LDL، تری گلیسیرید و قند خون کاهش یافت.

 

فواید دارچین و عسل

 

دارچین رهبر ناشناخته در بین ادویه جات:

دارچین یکی از ادویه جات ارزشمند از زمان های قدیم بوده که برای خواص دارویی و آشپزی کاربرد داشته است. دارچین با آن طعم خاص و تندش یکی از ادویه های مهم در ادویه کاری می باشد.

عسل و دارچین چگونه به ما کمک می کند؟

ترکیب دارچین و عسل بدن را از انباشت چربی های زاید مصون می دارد و مانع ذخیره این چربی ها در بدن می شود. عسل و دارچین منبع آنتی اکسیدان هایی می باشد که بدن را از بسیاری از بیماری ها محافظت می نماید.

دارچین دارای ماده ای به نام فلاوونوئید می باشد که نقش انسولین را بازی می کند. به این شکل که گلوکز موجود در خون را برای مصرف سلول ها تشویق می کند. انرژی موجود در شکرهای طبیعی هیچ تغییری در میزان قند خون ایجاد نمی کند اما مصرف عسل و دارچین باعث مصرف منظم گلوکز توسط بدن می شود و باعث بهبود دیابت نوع 2 می شود.

ترکیب عسل و دارچین برای کاهش وزن:

توصیه شده است نصف قاشق چایخوری دارچین به یک لیوان آب جوش اضافه نمایید. حدود 30 دقیقه بگذارید تا سرد شود سپس یک قاشق غذاخوری عسل را با آن ترکیب نمایید. این را اول صبح به صورت ناشتا میل بفرمایید.

مصرف پودر دارچین و عسل در روز و شب می تواند برای بازگرداندن شنوایی موثر باشد. استفاده از پودر عسل و دارچین در قسمت های آسیب دیده مثل اگزما و انواع مختلف عفونت های پوست می تواند تاثیرگذار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • فروشگاه فعال بوده و به کل کشور ارسال دارد.