آیا ادویه تاریخ انقضا دارد؟

0
0

یکی از سوالاتی که ذهن مصرف کنندگان ادویه را به خود مشغول کرده است این است که آیا ادویه تاریخ انقضا دارد یا آیا ادویه خراب می شود؟ در این مطلب کوچک به این سوال پاسخ می دهیم. این سوال را از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار می دهیم.

1- اولین نکته در مورد تاریخ انقضای ادویه جات خرید آن ها به شکل کامل یا ناساب و یا پودری می باشد. به طور کلی ادویه جات در صورت کامل بودن دارای ماندگاری بیشتری می باشند. بهتر است در هنگام خرید ادویه ابتدا آن را به شکل ناساب تهیه و خودتان در منزل یا فروشگاه های عطاری پودر نمایید.

2- نکته دوم در مورد تاریخ انقضا انواع ادویه نحوه نگهداری این محصولات می باشد. شرایط کلی نگهداری ادویه جات محیط خشک و خنک می باشد. در صورتی که در این محیط نگهداری شود تا 2 سال می تواند خیالتان از جهت سلامت ادویه جات راحت باشد.

آیا ادویه تاریخ انقضا دارد؟

3- سومین موضوع در مورد انقضا ادویه جات توجه به ماهیت ذاتی این مواد می باشد. بسیاری از ادویه جات دارای خاصیت ضد میکروبی و ضد عفونی کنندگی طبیعی می باشد که باعث افزایش زمان ماندگاری این مواد خوراکی می باشد.

4- مسئله بعد توجه به ظروف نگهداری ادویه جات می باشد. این ظرف ها باید به گونه ای باشد که رطوبت نفوذ نداشته باشد. ترجیحا ظروف تیره بهتر بوده تا نور کمتری را اجازه ورود بدهد. همچنین درب ها محکم باشد تا امکان ورود آلودگی وجود نداشته باشد.

به طور کلی ادویه جات را در صورت استفاده و نگهداری اصولی می تواند تا 2 سال به خوبی استفاده نمایید و نگران انقضای آن ها نباشید.

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا

  • برای خرید یا سوال در مورد نحوه سفارش در واتساپ پیام بدهید.پیام در واتساپ