آیا هسته هلیله زرد سمی است؟

0
0

هلیله زرد جزو خانواده هلیله‌ها است که دارای رنگی زرد می‌باشد. از این گیاه نسبت به دیگر اعضای هلیله‌ها استفاده بیشتری می‌شود. طبیعت این گیاه سرد و خشک است. اگر می‌خواهید بهترین کیفیت از این گیاه را مصرف کنید، باید هلیله زردی که کاملا رسیده و دارای هسته کوچک و گوشتی می‌باشد را انتخاب کنید. از این گیاه می‌توانید برای تقویت نیروی فکری و ذهنی خود استفاده کنید. اما طبق گفته بعضی از طبیب‌ها هسته هلیله زرد سمی است، پس طبیعتا نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. در ادامه درباره خواص و سمی بودن این هسته بحث می‌کنیم.

هلیله زرد و خواص آن

هلیله زرد همانند گیاهان دارویی دیگر، دارای خواص درمانی بی شماری می‌باشد. این گیاه گزینه بسیار خوبی برای درمان صرع صفراوی و سرگیجه می‌باشد، زیرا دارای طبع سرد و خشک می‌باشد. همچنین درمان مناسبی برای بیماری‌های نظیر کهیر، یرقان و جوش های صفراوی می‌باشد. برای درمان دل پیچه می‌توانید 5 گرم هلیله زرد را در مقداری آب جوش خیس کنید و سپس ناشتا به مدت 2 روز مصرف کنید. این گیاه برای تقویت حافظه نیز بسیار مفید است، به طوری که امام علی نیز به خوردن آن اشاره کرده‌اند.

برای درمان ترشی معده می‌توانید هلیله را بعد از غذا میل کنید. همچنین برای درمان سردردهای صفراوی می‌توانید هر شب به مقدار یک گرم از این گیاه را مصرف کنید. برای درمان مشکلات کبدی نیز این گیاه می‌تواند بهترین گزینه باشد. همچنین از آن برای تقویت بینایی و زیاد شدن نور چشم استفاده می‌کنند.

سمی بودن هلیله زرد باعث شده مردم در مصرف آن احتیاط بیشتری به خرج بدهند. مصرف هلیله زرد برای خانم‌های باردار و یا شیرده مضر است، همچنین افرادی که از تب رنج می‌برند باید از مصرف آن خودداری کنند.

طرز استفاده هلیله زرد

این گیاه دارای شکلی شبیه به تخم مرغ است که برای مصرف آن باید دانه‌اش را خارج کنید. برای این کار ابتدا باید هلیله زرد را با آب سرد بشویید و سپس دانه آن را خارج کنید و دور بیندازید. حال می‌توانید از پوسته و گوشت آن استفاده کنید.

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا