حب سلاطین چیست؟

0
0

حب سلاطین یا حب السلاطین یا دند یا حب الملوک در واقع نوعی دانه است که از دل میوه درختچه ای با نام بید انجیر ختایی بیرون می‌آید.

خواص حب سلاطین

یکی از بارز ترین و شفاف ترین خواص حب سلاطین مسهل بودن آن است، مسهل بودن این دانه به قدری قوی است که گفته شده مسهلی هر 30 قطره روغن کرچک، با مسهلی یک قطره از روغن حب سلاطین برابری می‌کند! به همین دلیل نباید آن را سر خود مصرف کرد و در مصارف خانگی شرکت داد، البته گفته شده که این دانه نوعی دانه سمی نیز هست (اینگونه دانه ها در مصارفی که در آن افراط انجام بگیرد تاثیر گذار است)

گفته شده که این دانه برای زنان باردار، مبتلایان به التهاب روده و بیماری های مثانه، و همچنین افراد مبتلا به بو اسیر منع شده و برای آن ها مضر است؛ بهتر است بدانید مصرف دانه حب سلاطین در هر صورت مضر است طوری که مالیدن آن روی بدن و پوست سوزش ایجاد می‌کند و در صورت تداوم مالیدن، باعث ایجاد تاول و حساسیت های شدید پوستی می‌شود، ولی فوایدی نیز دارد برای مثال همین تحریک های پوستی و تاول آور بودن حب سلاطین استفاده ای دارد و می‌توان از آن در بیماری هایی همچون روماتیسم، ورم کردن مفاصل، و سیاتیک استفاده کرد.

تقویت رشد مو و نگهداشتن سیاهی مو از مهم ترین خواص دند است، شما می‌توانید با این دانه از سفیدی مو هایتان جلوگیری کنید.

نحوه مصرف حب سلاطین

همانطور که در ابتدا گفتیم از مصرف حب سلاطین بدون دستور پزشک پرهیز کنید، مصرف حب سلاطین برای افرادی با مزاج گرم و خشک و یا افرادی با کمبود وزن در گرما و تابستان ممنوعیت دارد.

اول پوست حب سلاطین را بگیرید سپس با آب لیمو (حتما لیمو ترش) آن را خیس کنید، می‌توانید آن را با زعفران و نشاسته و گل سرخ استفاده کنید، و برای استفاده از روغن حب سلاطین می‌توانید یک و یا دو قطره از آن را با مقدار مناسب روغن کرچک مخلوط کنید و استفاده کنید.

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا