طریقه مصرف شیر خشت برای مادر

0
0

مصرف شیر خشت برای نوزادان بسیار سودمند و مفید است. زردی جزو بیماری‌هایی است که در بین نوزادان تازه متولد شده بسیار شایع است. برخی افراد برای درمان این بیماری از دارو درمانی، نور درمانی، طب سنتی و یا تعویض خون استفاده می‌کنند. اگر برای درمان این بیماری زود اقدام نکنید، منجر به مشکلات و آسیب‌های جدی مغزی می‌شود. پزشکان بهترین گزینه را استفاده از گیاهان دارویی و طب سنتی می‌دانند. بر اساس طب سنتی افزایش صفرا در بدن نوزادان باعث ایجاد زردی می‌شود. در نهایت برای درمان این بیماری می‌توانید از شیر خشت استفاده کنید. لازم به ذکر است برای مصرف شیرخشت حتما باید با پزشک طب سنتی مشورت نمایید و از مصرف خودسرانه این گیاه دارویی بپرهیزید.

خرید اینترنتی شیر خشت

خواص شیر خشت:

شیر خشت بهترین روش درمانی برای درمان زردی نوزادان است که هم نوزاد و هم مادر می‌تواند برای درمان این بیماری مصرف کند. ولی مادر باید در دوران بارداری آن را مصرف کند. همچنین این ماده برای کاهش تب شدید کودکان بالای دو سال تجویز می‌شود. برای این کار باید 5 گرم شیر خشت را با یک بطری عرق بید کاسنی مخلوط‌کنید، سپس هر دو ساعت یک فنجان از این مخلوط را بدهید. استفاده از شیر خشت برای محکم شدند استخوان‌های کودکان بسیار مفید است. همچنین اگر دندان‌های کودکتان دیر درآمد می‌توانید از این شیر استفاده کنید.

نحوه مصرف شیرخشت برای نوزاد:

برای اینکه از خاصیت این شیر به طور کامل استفاده کنید، باید طرز درست کردن آن را به‌خوبی بدانید. برای این کار باید ابتدا یک نخود از شیر خشت را با نصف قاشق چای‌خوری ترنجبین مخلوط‌کنید. سپس این مخلوط را درون نصف استکان آب جوش حل کنید. برای این مخلوط را به نوزاد بخورانید باید از یکپارچه نخی صاف کنید. برای درمان زردی نوزاد می‌توانید این مخلوط را روزی ۳-۲ بار به کودک خود بدهید.

عطاری آنلاین عطارمارت

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا