چهار تخمه را چگونه مصرف کنیم؟

0
0

امروزه مردم برای درمان بسیاری از بیماری‌ها معمولاً از گیاهان دارویی استفاده می‌کنند. گیاهان دارویی کم‌خطرترین و کم‌خرج‌ترین راه درمان می‌باشد که می‌توانید برای درمان بیماری‌ها از آن‌ها استفاده کنید. چهار تخمه یکی از روش‌های درمانی در طب سنتی است. این مخلوط ترکیبی از قدومه، سپستان، بهدانه و بارهنگ است که بیشتر برای درمان سرفه‌های خشک و گلودرد استفاده می‌شود. این ترکیب از قدیم تا به امروز به عنوان یک مخلوط معجزه‌گر شناخته می‌شود.

خواص درمانی چهار تخمه

این ترکیب همانند داروهای گیاهی دیگری دارای خواص سودمند بسیاری است. بیشترین استفاده‌ای که از چهار تخمه می‌شود، برای درمان گرفتگی صدا، نرمی سینه، رفع سرفه و بیماری‌های سیستم تنفسی می‌باشد. این ماده دارای خاصیت آنتی باکتریال و ضد التهابی می‌باشد که برای کاهش عفونت دستگاه تنفسی استفاده می‌شود. همچنین این ترکیب با افزایش حرکات روده درمان بسیار مفیدی برای یبوست می‌باشد.

برای سلامت دهان و دندان چهار تخمه بهترین گزینه است. شما می‌توانید با غرغره کردن آب این ترکیب باعث حفظ سلامت دهان و دندان خود شوید. این مواد برای درمان عفونت‌های لثه، ورم لثه و خوشبو کردن دهان بسیار تأثیرگذار می‌باشد. ترکیب چهار تخمه جزو ترکیبات فوق‌العاده‌ای برای سم‌زدایی بدن می‌باشد. این ترکیب می‌تواند برای درمان کبد چرب مفید واقع شود.

طریقه مصرف چهار تخمه

برای اینکه از چهار تخمه استفاده کنید باید طرز تهیه آن را بدانید تا بتوانید دوره درمان خود را کامل طی کنید. برای این کار چهار تخمه را درون آب جوش بریزید و درب آن را بگذارید، سپس آن را کنار بگذارید تا دم بکشد و حالت لعابی به خود بگیرد. این لعاب بیشترین تأثیر را برای درمان بیماری‌ها دارد. حتی می‌توانید برای شیرین کردن آن از نبات و یا عسل استفاده کنید.

عطاری آنلاین عطارمارت

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا