آیا هلیله سیاه همان هل باد است؟

0
0

هل باد و هلیله سیاه دو گیاه کاملا متفاوت هستند، ولی دارای شکل ظاهری مشابه هم هستند. هر کدام از این دو گیاه خواص درمانی متفاوتی دارند که در طب سنتی از آن‌ها استفاده می‌شود؛ در ادامه به تفاوت این دو گیاه در خواص می‌پردازیم و به این سوال پاسخ می دهیم که آیا هلیله سیاه همان هل باد است؟

هل باد

هل باد گیاهی است که می‌توانید از آن به عنوان ادویه استفاده کنید، زیرا دارای عطر و طعم عالی می‌باشد. این گیاه بسیار شبیه به هل سبز می‌باشد که در داخل هر دانه آن 12 دانه به رنگ قهوه‌ای موجود است. این گیاه در مالزی و سیلان هندوستان کشت می‌شود. همچنین این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک می‌باشد.

هلیله سیاه

از هلیله سیاه در طب سنتی به عنوان اکسیر جوانی یاد می‌کنند. این گیاه از درخت قهوه‌ای رنگ به نام آیورودا در هند به دست می‌آید. این گیاه دارای تنها یک هسته می‌باشد که کوبیده دانه آن بسیار مورد استفاده است.

خواص درمانی هل باد

از هل باد می‌تواند برای درمان دندان‌درد استفاده کرد. برای این کار باید 5 گرم از این گیاه را با یک فنجان آبجوش دم کنید و ابتدا آن را قرقره کنید، سپس بنوشید. خاصیت درمانی دیگر این گیاه برای زخم معده می‌باشد. افرادی که دچار این بیماری هستند، باید دوره درمان را به مدت 40 روز ادامه بدهند. همچنین از خواص این گیاه می‌توان به تسکین درد معده، مسکن قولنج، ضد تهوع بودن، درمان درد گوش و آرام‌بخش اعصاب و… اشاره کرد.

خواص درمانی هلیله سیاه

این گیاه برای لاغری و سلامتی مو بسیار مفید است. برای رفع بوی بد دهان می‌توانید هلیله سیاه مصرف کنید، همچنین برای سفید کردن دندان نیز مفید است. در طب سنتی برای تقویت دستگاه گوارش به خوردن این گیاه توصیه ‌شده‌است.

عطاری آنلاین عطارمارت

نمایش 0 نتیجه
پاسخ شما

لطفاً جهت ثبت ابتدا